Tolerancijos diena Rusnės specialiojoje mokykloje

Kiekvienais metais lapkričio 16 d. visoje Lietuvoje minima Tarptautinė Tolerancijos diena. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

Mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus - gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, pomėgius, pažiūras, gyvenimo būdą, socialinę padėtį, išsilavinimą ir t.t. Šiais metais Rusnės specialiosios mokyklos mokiniai Tolerancijos dieną paminėjo kitaip. Sugriežtinus karantino sąlygas, nebuvo bendro mokyklos renginio. Todėl kiekviena klasė su klasių vadovais ir auklėtojomis savo klasėse išsiaiškino, išanalizavo žodžio Tolerancijos reikšmę, aptarė tolerancijos, netolerancijos pavyzdžius ir kūrė dėlionės detalę. Visų klasių sukurtas dėlionės detales sudėjome į bendrą dėlionę.

Taip mūsų mokyklos mokiniai prisidėjo prie Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo.

Lina Surgailienė, Ligita Miliauskienė